امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

افزایش ۲۰ درصدی قیمت ورق فولاد در یک عرضه

کد خبر: 2017
زمان انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴ بعد از ظهر -
111 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل با بیان اینکه در یک ماه، نرخ ورق فولادی ۲۰ درصد رشد کرد، گفت: حتی در مقاطعی که قیمت ارز روند کاهشی داشته، از قیمت ورق فولاد کاسته نشده است.
آنوش رحام گفت: با وجود اینکه ورق های فولادی یکی از مواد اولیه بسیار مهم برای صنعت لوله و پروفیل و ۶۰۰ محصول تکمیلی بعد از آن محسوب می شود، اما هیچ گونه ثبات قیمتی را برای این محصول شاهد نیستیم.دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران افزود: در دو سال گذشته هدف از فروش ورق در بورس، کشف قیمت و شفافیت بود همه صنایع استقبال کردند اما آنچه که امروز می بینیم بخشی از قیمت ورق به قیمت های جهانی و صادراتی گره خورده است. در دیگر کشورها محصول مازاد به بازار جهانی عرضه می شود اما در ایران قیمت ورق مورد استفاده صنایع داخلی به قیمت ورق مازاد یا همان ورق صادراتی دیگر کشورها گره خورده که این مخرج محاسبه، یک اشتباه مهلک است.

وی ادامه داد: گره زدن ورق های داخلی به قیمت های جهانی باعث شده که صنایع داخل کشور توان ادامه حیات نداشته باشند و همچنین قیمت مواد اولیه که باید در یک کانال مشخص تثبیت شود همواره افزایشی بوده است. در دو سال گذشته قیمت ورق از پنج هزار تومان به ۲۵ هزار تومان رسیده است. حتی در مقاطعی که قیمت ارز کاهش داشته به هیچ عنوان قیمت ورق کاهشی نبوده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات