امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

اعتراض بازنشستگان صنعت فولاد با پهن کردن سفره خالی

کد خبر: 2940
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴ بعد از ظهر -
430 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد صبح امروز دوشنبه (۳آبان ماه) با سفر به تهران به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد خواستار بر آورده شدن مطالبات بازنشستگی خود شدند.

صبح امروز (سوم آبان ماه) گروهی بازنشستگان صنعت فولاد کشور که از نقاط مختلف کشور خود را به پایتخت رسانده اند، در ادامه پیگیرهای مطالبات بازنشستگی خود به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشور در تهران درخواست وصول مطالبات خود را داشتند.

تجمع کنندگان، مهم ترین خواسته های خود را برخورداری از مستمری بالاتر از خط فقر، درمان رایگان و اصلاح احکام همسان سازی حقوق و انتقال از ردیف ۹ بودجه به ردیف ۷ عنوان کردند و گفتند: دولت مکلف به اجرای تعهدات و پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان فولاد مطابق آیین نامه معتبر فولاد است.

طبق اظهارات آن ها؛ از سال ۹۱ به بعد که صندوق فولاد به وزارت کار واگذار شد صندوق بطور غیر قانونی دست در جیب بازنشسته ها خود کرده و علی رغم اعتراض بازنشستگان باز هم به تخلفات خود ادامه می دهد. کسر پول بیمه ی عمر و حوادث از بازنشستگان ستادی و معدنی نمونه کوچکی از این تخلفات است که ما در نظر داریم این تخلف را به مقامات بالا دستی انتقال دهیم.

بازنشستگان همچنین خواستار پرداخت به موقع هزینه های درمانی بازنشسته فولاد از بودجه های سنواتی، قرارداد درمان برابر آئین نامه استخدامی و دستورالعمل های فولاد، بیمه عمر و حوادث برابر دیگر واحدهای فولادی و بکارگیری فرزند بازنشستگان در ذوب آهن و شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد هستند.

تجمع کنندگان که از مناطقی همچون کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود گردهم آمده اند، می گویند اگر به مطالباتمان پاسخ داده نشود به اعتراضات صنفی خود ادامه می دهیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات