امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

استاندار یزد: چرخه تولید فولاد در یزد تکمیل می شود

کد خبر: 2369
زمان انتشار: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ قبل از ظهر -
118 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :  استاندار یزد با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته، چرخه تولید فولاد در یزد تکمیل می شود گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب استان یزد در حوزه اقتصاد دانش بنیان بوده که یزد را پیشتاز این عرصه کرده است.
محمدعلی طالبی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اینکه یک سال قبل برای استان یزد سالی بسیار خوب بود اظهار داشت: در این سال ما ثمره بسیاری از کارها و فعالیت هایی که در سال های گذشته و حتی ۱۰ سال گذشته انجام شده را دیدیم.

وی تصریح کرد: پروژه های بسیار بزرگی از جمله گندله سه چاهون، آب خلیج فارس، راه آهن یزد اقلید و سایر پروژه های دیگری که هر کدام با اعتبار بسیار زیاد می تواند در توسعه استان نقش مهمی را ایفا کند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: مهمترین کاری که برای استان انجام شد و ضرورت بسیار بالایی هم داشت، نگاه متوازن به توسعه همه شهرستان های استان بود.

تمرکز مدیریت یزد در سال های قبل بر رفع مشکلات زیرساختی شهرستان ها بود

طالبی تصریح کرد: در طول چندسال گذشته با نگاه به نقاط ضعف شهرستا ن ها، تمرکز خود را بر ضعف مشکلات زیرساختی شهرستان ها گذاشتیم و خوشبختانه اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفت که در آینده می تواند زمینه سرمایه گذاری در جای جای استان را فراهم کند.

وی افزود: در شهرستان بهاباد، ابرکوه و خاتم مجوزهای لازم برای احداث نیروگاه برق صادر شده و این اقدام با همکاری دولت و بخش خصوصی انجام می شود.

استاندار یزد به مشکلات ناشی از قطع برق در استان یزد اشاره کرد و افزود: در برخی موارد صنایع ما واقعا ایثارگرانه پای کار آمدند و حتی خودشان پیشنهاد تعطیلی واحدهایشان را برای مدیریت مصرف برق در بخش خانگی داشتند.

طالبی گفت: با توجه به اینکه این مشکل مسئله ای نیست که صرفا مربوط به امسال باشد، به سمت تکمیل زیرساخت های استان در حوزه برق رفتیم و ابتدا به رفع مشکلات نیروگاه های فعلی و پس از آن به سراغ احداث نیروگاه های جدید و اجرای خطوط انتقال برق رفتیم.

اولین نیروگاه برق آبی شرق کشور افتتاح شد

ایجاد نیروگاه های خودتامین در صنایع و معدن بزرگ یزد

وی ایجاد نیروگاه های خود تامین در بخشی از صنایع و معادن بزرگ استان را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته ارزشمند در استان یزد برای مدیریت مصرف برق دانست و خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم پایداری برق را در استان یزد انجام دهیم، این کارها صورت گرفت و در آینده نزدیک خیلی از نگرانی های ما رفع می شود.

استاندار یزد گفت: در تمام شهرستان های استان از جمله بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق مجوز طرح های بسیار خوبی صادر شد و با توجه به زیرساخت های ایجاد شده و همکاری بخش خصوصی، اقدامات بسیار خوبی در حوزه پیشرفت و توسعه این نقاط صورت می گیرد.

چرخه تولید فولاد در یزد تکمیل می شود

طالبی از ایجاد واحدهای صنعتی در استان برای تکمیل چرخه کامل تولید فولاد در استان خبر داد و گفت: با این پروژه ها ما چرخه تولید فولاد در استان یزد را به صورت کامل خواهیم داشت.

وی افزود: به این صورت می توانیم در آینده ای نزدیک صنایع کم آبخواه و بدون آلایندگی از جمله قطعه سازی را که از ارزش افزوده بالایی هم برخودار است بیشتر داشته باشیم.

استاندار یزد از نهایی شدن اقدامات لازم برای انتقال آب دریای عمان به یزد خبر داد و تصریح کرد: محل برداشت آب و استقرار آب شیرین کن ها مشخص شده و در مرحله نهایی برای شروع به کار و کلنگ زنی آن هستیم.

تعلل پیمانکار و کارفرما در اجرای خط دوم انتقال آب به یزد

طالبی گفت: در ارتباط با خط دوم انتقال آب یزد هم جلسات متعددی با دکتر جوکار نماینده مردم یزد در مجلس و پیمانکار این پروژه انجام گرفت ولی متاسفانه با وجود اعلام آمادگی یزد برای تامین پروژه با تعلل پیمانکار و کارفرما مواجه شدیم.

وی تاکید کرد: در حال پیگیری هستیم که اگر کارفرما و پیمانکار به دنبال تعلل بیشتر هستند ما کارفرما را از شرکت آب نیرو به آب منطقه ای یزد تغییر دهیم و پیمانکار را هم در صورت عدم تمایل تغییر دهیم.

استاندار یزد افزود: در حوزه گاز هم بالای ۹۵ درصد از مناطق استان یزد تحت پوشش گاز قرار گرفتند و این موضوع در توسعه استان و خدمت رسانی مطلوب به همه مردم استان اقدام بسیار خوبی بود.

طالبی افزود: تنها مشکل ما در حوزه گاز مربوط به بخش خرانق بود که در این حوزه هم نشستی با بخش خصوصی برگزار شد و با توجه به اینکه اعتبار لازم برای این پروژه بیشتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است، هماهنگی با بخش خصوصی انجام شده که این پروژه هم نهایی شود.

کرونا همچنان یکه تازی می کندوضعیت ۱۵۸ بیمار کرونایی وخیم استاینجا “تخت خالی” و “قبر” کیمیا شد + فیلم

عبور یزد از پیک پنجم کرونا

وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با پیک پنجم با اشاره به اینکه یکی از معدود استان هایی بودیم که در این پیک تعداد بستری های ما به قله آماری پیک های قبلی نرسید گفت: با مدیریت صورت گرفته توانستیم جلوی شیوع بالای ویروس را بگیریم و همین مدیریت بارها در ستاد ملی کرونا مورد تمجید قرار گرفت.

استاندار یزد تصریح کرد: دومین استانی بودیم که از پیک پنجم عبور و روند کاهشی را مشاهده کردیم و امیدواریم که بتوانیم همین روند را همچنان ادامه دهیم.

طالبی با اشاره به ایجاد و راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در نقاط مخلتف استان یزد گفت: واکسیناسیون در استان یزد با روند بسیار خوب و سرعت بالایی در حال انجام است.

هیچ مشکلی در تامین واکسن برای یزد نداریم

وی با بیان اینکه الان بالای ۴۱ درصد جمعیت واجد شرایط استان واکسینه شدند گفت: این آمار برای ما مطلوب نیست و انتظار داریم که مردم همکاری و همراهی بهتری برای انجام واکسیناسیون داشته باشند تا بتوانیم این آمار را بالاتر ببریم.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین واکسن نداریم گفت: برای افزایش سرعت واکسینه شدن جمعیت هدف در شهرستان ها برای افراد ۳۰ سال به بالا و در مرکز استان یزد واکسیناسیون ۳۵ سال به بالا انجام می شود.

جلوی برگزاری هیچ تجمعی مقابل استانداری گرفته نشد

طالبی با تاکید بر اینکه جلوی هیچ تجمعی را در جلوی استانداری نگرفتیم گفت: اعتقاد داریم که مردم باید امکان نقد و بیان مشکلات خود را داشته باشند و جایی باشد که این مشکلات را بیان کنند.

وی تصریح کرد: پیش از برگزاری هر تجمعی در مقابل استانداری از آن اطلاع داشتیم ولی به هیچ عنوان دستوری برای جلوگیری از برگزاری یا عدم پوشش رسانه ای آن صادر نشده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات