امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

تصویب آیین نامه اجرایی مجوز تهاتر مطالبات و بدهی های ایمیدرو با دولت

کد خبر: 592
زمان انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵ بعد از ظهر -
415 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: آیین نامه اجرایی مجوز تهاتر مطالبات و بدهی های ایمیدرو با دولت تصویب شد دنیای معدن – آیین نامه اجرایی مجوز تهاتر مطالبات و بدهی های سازمان های ایدرو و ایمیدرو و وزارت نفت با دولت در نشست هیئت وزیران تصویب شد.

در نشست امروز (چهارشنبه، هشتم اردیبهشت ماه) هیئت وزیران که به ریاست دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور موضوع تهاتر مطالبات سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و وزارت نفت با بدهی آنها به دولت از طریق شرکت دولتی، تصویب شد.

به موجب این آیین نامه، سهم هر یک از سازمان های توسعه ای برای استفاده از تهاتر موضوع این آیین نامه، یک سوم رقم مندرج در ردیف تملک دارایی های مالی مندرج در قانون، ۱۰ هزار میلیارد ریال است. در صورت عدم استفاده از این سهم توسط هر یک از سازمان های توسعه ای تا پایان آذرماه سال ۱۴۰۰، با تأیید سازمان، سهم آنها توسط دیگر سازمان های توسعه ای قابل مصرف است.

در این نشست، همچنین دولت با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر لایحه تصویب اصلاحات ضمائم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها موافقت کرد.

بر این اساس، اصلاحات ضمائم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها ۱۹۷۳ موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکل) ۱۹۷۸ مربوط به کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها ۱۹۷۳ و الحاقات و اصلاحات بعدی آن تصویب شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات