امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

تقدیر روسای کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان توسعه تجارت از جهش صادرات مس شهید باهنر

کد خبر: 4186
زمان انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴ بعد از ظهر -
258 بازدید

به نقل از روابط عمومی مس شهید باهنر، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان در این بازدید گفت: نیمه نخست امسال با وجود شرایط تحریم و کرونا این مجتمع ۲۲ درصد افزایش تناژ تولید و ۲۳ درصد فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته و در این مدت صادرات نیز افزایش چشمگیری داشته و ضمن ارزآوری ۵ میلیون دلاری؛ با تولید لوله های آلیاژی حدود ۴ تا ۵ میلیون دلار نیز از واردات این دسته محصولات در شرایط حساس ارزی جلوگیری به عمل آمده است.

مجید ضیائی افزود: بیش از ۳۰۰ شرکت محصولات تولیدی مس را جذب می کنند و با همراهی مسوولان استان برای گسترش محصولات و اشتغال آفرینی جدید پیگیری می شود.

زادبوم معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران هم با قدردانی از عملکرد مجتمع مس باهنر کرمان‌ از تلاش این شرکت در جهش صادرات شکل گرفته، علی رغم مسایل مختلف همچون تحریم ها و شرایط کرونا تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به اهمیت تنظیم بازار داخلی و مانع نشدن برای صادرات افزود: در ۷ ماهه اخیر ۲۳ درصد کاهش صادرات کشور داشتیم اما استان کرمان در صادرات روند افزایشی داشته که حاصل تلاش بخش صنعت و کشاورزی استان است.

در ادامه زرندی معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: باید با حمایت از اقدامات منجر به ارزآوری و افزایش صادرات، موانع ورود کالای مورد نیاز نیز بازنگری و سرانه صادراتی تقویت شود و در جاها و محصولاتی که ارزش افزوده دارد سرمایه گذاری کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: مشکل تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی هم رفع شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم در حاشیه بازدید از شرکت مس شهید باهنر کرمان گفت: خوشبختانه طرح های توسعه ای که از پارسال با مصوبه مجموعه مجمع شرکت مس شهید باهنر در دستور کار قرار گرفته به خوبی در حال پیشرفت است و گام های اول اجرای این طرح از ابتدای تابستان امسال آغاز شده و حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید مس شهید باهنر تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدرضا پورابراهیمی افزود: یکی از موضوع‌های مهم بحث تامین منابع مالی است که در حوزه وزارت صمت از طریق معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگ می‌کنیم که مبالغ ریالی آن را که بخشی از آن در استان قابل تامین است و بخشی نیز از طریق وزارتخانه با حضور معاون وزیر صمت امروز جمع‌بندی خواهد شد تا هر چه سریع‌تر طرح‌های توسعه‌ای جدید و مورد نیاز  بتواند از طریق تامین مالی عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بسته‌های پیشنهادی و مشوق‌های صادراتی برای شرکت‌هایی که اخیرا در حوزه صادرات فعال شده‌اند، در نظر گرفته شود.

پور ابراهیمی یادآورشد: ظرفیت صادرات شرکت مس باهنر افزایش داشته و در ۶ ماهه اول امسال ۵ میلیون دلار صادرات داشته، کاهش واردات بخشی از تولیدات این شرکت نیز ارز آوری حدود ۶ میلیون دلاری داشته و امید است با تسهیل امور در بخش صادرات و مشوق های صادراتی وضعیت این شرکت روند پیشرفت خود را ادامه دهد و شاهد افزایش تولید و صادرات و نیز جذب نیرو باشیم.

گفتنی است در پایان با اهدا لوح از سوی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس سازمان توسعه تجارت از شرکت مس شهید باهنر بخاطر جهش در امر صادرات تقدیر به عمل آمد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات