امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
برنامه اتمی ایران :

آمریکا: دیپلماسی بهترین راه ممانعت از هسته ای شدن ایران است

کاخ سفید در بیانیه ای از دیدار و گفت و گوی مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای اسرائیلی اش پیرامون موضوعات مختلفی خبر داد که موضوع برنامه هسته ای ایران یکی از آن ها بوده است.
کد خبر: 26
زمان انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵ بعد از ظهر -
175 بازدید
مذاکرات هسته ای ایران

به گزارش ایسنا، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اش از دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا و مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خبر داده و نوشت: جیک سالیوان مشاور امنیت ملی ۵ اکتبر در کاخ سفید میزبان اِیال هولاتا و یک هیات ارشد اسرائیلی برای نشست کارگروه مشورتی راهبردی آمریکا-اسرائیل بود. مقامات دفاعی، نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک آمریکایی و اسرائیلی در این نشست حضور یافته بودند.

 

این بیانیه می افزاید: دو طرف درباره مهم ترین چالش هایی که بر امنیت و ثبات منطقه تاثیر می گذارند تبادل نظر کرده و عزم مشترکشان برای پرداختن به تهدیدهای پیش روی اسرائیل و شرکای منطقه ای را ابراز داشتند. سالیوان بر تعهد بنیادین رئیس جمهور بایدن نسبت به امنیت اسرائیل و نسبت به اطمینان یابی از این که ایران هیچ گاه به یک سلاح هسته ای دست نیابد، تاکید کرد. سالیوان توضیح داد که این دولت[آمریکا] بر این باور است دیپلماسی بهترین راه رسیدن به این هدف است و در عین حال اشاره کرد که رئیس جمهور به وضوح گفته است، اگر دیپلماسی شکست بخورد، آمریکا آماده روی آوردن به گزینه های دیگر است.

 

بیانیه کاخ سفید افزود: مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل در زمینه حفظ گفتمانی صریح و سازنده و گسترش همکاری نزدیک هیات های مرتبطشان در راستای مسائل مهمی که بر امنیت اسرائیل و ثبات منطقه اثر می گذارند، موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، تکرار این ادعای دولت آمریکا و مقامات صهیونیستی از سوی جیک سالیوان مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته ای ایران در حالی مطرح می شود که مقام معظم رهبری کشورمان در فتوایی، تولید، نگه داری و به کار گیری تسلیحات هسته‌ای را حرام اعلام کرده اند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات