امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

کاهش تقاضای جهانی فولاد، تشدید روند کربن‌زدایی در جهان، تداوم اختلالات در زنجیره تامین از جمله متغیرهای جهانی تاب‌آوری فولاد است

مهندس امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پنل همایش تخصصی تاب‌آوری صنعت فولاد عنوان کرد: کاهش تقاضای جهانی فولاد، تشدید روند کربن‌زدایی در جهان، تداوم اختلالات در زنجیره تامین از جمله متغیرهای جهانی تاب آوری فولاد است.
کد خبر: 29441
زمان انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵ بعد از ظهر -
22 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد : ابراهیمی گفت: قیمت بالای مواداولیه، کمبود گاز ارزان‌قیمت، تداوم جنگ اوکراین و ادامه تحریم روسیه، سهم ۴۰ درصدی کوره قوس‌الکتریکی در اروپا و سهم ۲۵ تا ۳۰ درصدی سود از کل هزینه‌های تولید فولاد از عوامل تداوم اختلالات در زنجیره تامین به شمار می‌روند.

وی افزود: رشد ۴۰ درصدی درآمدهای عملیاتی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شرکت‌های بورسی و فرابورسی نشانگر آن است که فولاد با رشد ۱۴ درصدی در درآمد و همچنان رشد ۲/۵ برابری در بهای تمام‌شده داشته است.

ابراهیمی: در شش ماهه ابتدایی سال‌جاری، فولاد خوزستان تنها ۴ ماه تولید داشته است. از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۵۴۰ هزار تن کاهش تولید در صنعت فولاد داشته‌ایم که این به معنای از دست رفتن ۱۱ هزار میلیارد تومان در فروش و سه هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان از سود است.

ابراهیمی هم‌چنین در ادامه این همایش به تحلیل ظرفیت‌ و تولید فولاد در دنیا پرداخت که به شرح زیر است:

گروه رسانه‌ای پردازش

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات