امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

هشدار مجلس به وزیران صنعت و نیرو در مورد قطع برق دو صنعت سیمان و فولاد

کد خبر: 2591
زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹ قبل از ظهر -
233 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :  رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع مجلس با اعلام هشدار به وزیران صنعت و نیرو در مورد جلوگیری از قطع برق صنایع سیمان و فولاد در زمستان،گفت: وزارت صنعت باید به بازار فولاد هم ورود کند .
رضا تقی پور انوری با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای تامین سیمان و فولاد موردنیاز زمستان با توجه به احتمال کمبود گاز و قطعی برق به خانه ملت گفت: وزارتخانه های صنعت و نیرو باید با پیش بینی های دقیق از ایجاد نابسامانی در بازار در ماه های آینده جلوگیری کنند. زیرا با آغاز فصل سرما احتمال کمبود برق همانند تابستان وجود دارد. بنابراین نباید میزان تولید کمتر از تقاضای بازار شود.وی افزود: جلسات متعددی در کمیسیون صنایع در این خصوص برگزار شد و رضا فاطمی امین و علی اکبر محرابیان وزرای صنعت و نیرو وعده دادند نیاز این صنایع تامین شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: نمایندگان به وزرا هشدار داده اند و هیچ گونه کم کاری پذیرفتنی نیست. با نظارت وزارت صنعت بر بازار، قیمت سیمان ساماندهی شد. بنابراین باید بر سایر بازارها مانند فولاد و لوازم خانگی هم از طریق سامانه ها و ارتقای آنها ، رصد دقیقی صورت گیرد.

تقی پور انوری گفت: نظارت دقیقی بر زنجیره سیمان از تولید تا توزیع انجام گرفت که موجب کاهش قیمت ها شد. امید است این نظارت مستمر باشد اما قیمت فولاد همچنان غیرمنطقی است و وزارت صنعت باید همانند سیمان به این بازار هم ورود کند تا ساماندهی شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات