امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
معاون شرکت کاوه فولاد آریا:

تولید فولاد خام در جهان ۳.۸ درصد افزایش اما در ایران ۲ درصد کاهش یافته است

معاون فنی و اجرایی شرکت کاوه فولاد آریا گفت: در حالی که تولید فولاد خام در جهان در سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ بیش از ۳.۸ درصد رشد داشته، اما در ایران میزان آن دو درصد کاهش یافته است.
کد خبر: 18286
زمان انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴ بعد از ظهر -
147 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد :  اردشیر افضلی در کنفرانس بین‌المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه پلنکس افزود: در حال حاضر مصرف محصولات فولادی در صنعت ساختمان جهان به ۵۲ درصد رسیده است و ۴۸ درصد دیگر به سایر بخش های اقتصادی اختصاص دارد.

وی تاکید کرد: این در حالی است که پیش بینی شده تولید فولاد خام در جهان از ۱.۸۶۷ میلیارد تن در سال ۲۰۳۰ به ۲.۱۸۷ میلیارد تن در سال ۲۰۵۰ برسد. معاون فنی و اجرایی شرکت کاوه فولاد آریا با مقایسه سرانه مصرف فولاد در ایران و جهان در سال ۲۰۲۱ افزود: در حالی که سرانه مصرف فولاد در جهان در این سال ۲۳۲ کیلوگرم بود، در ایران این رقم معادل ۲۱۷ کیلوگرم بوده است.

وی بر کاهش هزینه های تولید صنعت فولاد تاکید کرد و گفت: اگر هزینه‌های صنعت فولاد کاهش پیدا نکند ، قیمت محصول ما افزایش خواهد یافت که در این صورت مشتریان خود را در بازارهای صادراتی از دست خواهیم داد لذا تولید فولاد با روش‌های جدید و با استفاده از تکنولوژی های نوین باید مورد توجه جدی فولاد سازان قرار گیرد.

کنفرانس بین‌المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه پلنکس با حضور مدیران، متخصصان و کارشناسان صنعت فولاد کشور در مرکز همایش های بین المللی کیش روزهای ۱۵ و ۱۶ آذرماه برگزار می شود.طبق برنامه ریزیهای انجام شده در میزگرد تخصصی این کنفرانس بین المللی وضعیت زنجیره فولاد در مقایسه با رقبای جهانی تحت شرایط برابر ضعف ها و راهکارها و در میزگرد تخصصی دیگر مولفه های موثر در اقتصادی شدن معادن سنگ آهن توسط متخصصان و کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات