امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

تلاش مکزیکی ها برای توسعه صنعت آلومینیوم

خولیو سزار مارتینز ریواس، رئیس اتاق ملی صنعت آلومینیوم مکزیک گفت: صنعت آلومینیوم در حال استفاده از آخرین فناوری برای غلبه بر چالش‌های موجود در عرصه بین‌المللی است.
کد خبر: 29400
زمان انتشار: ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۳ بعد از ظهر -
21 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد :  صنعت آلومینیوم در مکزیک در حال حرکت به سمت دستیابی به ماشین آلات تمام اتوماتیک پیشرفته است. نماینده ترانسفورماتورها، بازرگانان و بازیافت‌های آلومینیومی در مکزیک گفت: سیستم‌های صنعت ۴.۰ (که تکنیک‌ها و عملیات پیشرفته تولید را با فناوری هوشمند ترکیب می‌کند) برای رقابت با بهترین‌های دنیا آماده است.

مشخص شد که مکزیک یک تامین کننده آلومینیوم توسعه یافته دارد. ما حضور پررنگی از شرکت هایی داریم که به تولید محصولات نیمه تمام یا ثانویه از ریخته گری و اکستروژن اختصاص دارند.”

وی تصریح کرد: ۱۲۰۰۰ واحد اقتصادی مرتبط با آلومینیوم در مکزیک ثبت شده است، از شرکت های خرد گرفته تا بزرگ. آنها طیف گسترده‌ای در بازار و شرکت‌هایی هستند که از شمش گرفته تا محصولات خام و بازاریابی محصولات آلومینیومی اختصاص داده شده‌اند.

وی تاکید کرد: بخش آلومینیوم فرصت بزرگی برای رشد و اشتغال است زیرا بازار به محصولات نیمه تمام مانند ورق، صفحات، پروفیل، حتی قطعات آلومینیومی برای مجموعه‌ای از بخش‌ها مانند فناوری، داروسازی، هوافضا، خودروسازی، ساخت‌وساز نیاز دارد. آلومینیوم وارد بازارهای بسیاری می شود و طیف محصولات آن بسیار زیاد است.

مارتینز ریواس تصریح کرد که فرصت های تجاری برای دست اندرکاران بخش آلومینیوم به عرصه بین المللی نیز گسترش می یابد زیرا مکزیک معاهدات و توافق نامه های تجاری را با کشورهای اروپایی، آسیا-اقیانوسیه و آمریکای شمالی حفظ می کند.

رهبر ملی تأکید کرد که مکزیک به دلیل نزدیکی به ایالات متحده، به مقصد طبیعی برای توسعه های اینچنینی تبدیل شده است که فرصتی عالی برای دست اندرکاران صنعت آلومینیوم است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی دریافتی مکزیک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ با ارقام وزارت اقتصاد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲، ۴۸ درصد رشد داشته است.

اتاق ملی صنعت آلومینیوم (کانالوم) در ۷ مارس ۲۰۱۷ به عنوان یک نهاد مستقل برای مشاوره و همکاری بین صنعت و دولت برای ترویج و دفاع از فعالیت های این بخش در سطح ملی و بین المللی ظهور کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات