امروز پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲
سردبیر گروه خبری پلنکس:

تقاضا برای مصرف فولاد در جهان کاهش یافته است

سردبیر گروه خبری تحلیلی پلنکس گفت: آمارها نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ تقاضای مصرف فولاد در جهان کاهش یافته است.
کد خبر: 18292
زمان انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳ بعد از ظهر -
113 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد : مسعود عبد یزدان در کنفرانس بین‌المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه پلنکس افزود: پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳ نیز تقاضای مصرف فولاد در جهان همانند سال ۲۰۲۲  کاهش یابد  و این نشان می دهد تقاضای مصرف فولاد در جهان روند افزایشی نخواهد داشت .

وی گفت: چین از سال ۲۰۰۰ بزرگترین تولید کننده فولاد جهان است، اما در سال ۲۰۲۱  تولید در این کشور کاهش یافته است و به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۲ تولید این کشور روند کاهشی خواهد داشت.

سردبیر گروه خبری تحلیلی پلنکس افزود: عده ای در جهان معتقدند علت کاهش تولید فولاد در چین کاهش آلاینده‌ها و رویکرد کشور چین به تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتری است.عبد یزدان اظهار داشت: همزمان با کشور چین و روسیه نیز با توجه به جنگ اوکراین و  اعمال تحریم‌ها بر علیه این کشور به دنبال عرضه فولاد بیشتر در جهان است هرچند میزان تولید این محصول نیز در روسیه روند کاهشی داشته است.

وی  یادآور شد: با توجه به اینکه سال آینده بهبود رشد اقتصادی جهان با چشم انداز اندکی پیش بینی شده است، لذا متخصصان صنعت فولاد معتقدند که این صنعت با افت تقاضا نیز مواجه خواهد شد و تقاضا برای مصرف فولاد در جهان کاهش خواهد یافت،  سردبیر گروه خبری تحلیلی پلنکس یادآور شد: سرمایه‌گذاری در مسکن کشور چین کاهش یافته و این سبب شده است که در این کشور با کاهش تقاضای مصرف فولاد مواجه شویم.

عبد یزدان بیان کرد:  بحث ۵۰ میلیون مسکن خالی در کشور چین بر میزان سرمایه‌گذاری در صنعت مسکن این کشور تأثیر منفی گذاشته و تقاضا را برای مصرف فولاد کاهش داده است.وی بیان کرد: در ایران باکاهش پروژه عمرانی صادرات ما نیز در ۱۰ ماهه نخست ۱۰ درصد کاهش یافته است و کاهش قیمت فولاد در بازارهای جهانی در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

کنفرانس بین‌المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه پلنکس با حضور مدیران،  متخصصان و کارشناسان صنعت فولاد کشور در مرکز همایش های بین المللی کیش روزهای ۱۵ و ۱۶ آذرماه برگزار می شود.طبق برنامه ریزیهای انجام شده در میزگرد تخصصی این کنفرانس بین المللی وضعیت زنجیره فولاد در مقایسه با رقبای جهانی تحت شرایط برابر ضعف ها و راهکارها توسط متخصصان و کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات