امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

امکان استفاده صنعتی مفیدتر از منابع ذغال سنگ وجود دارد

شرکت یونیورسال متر به دنبال استفاده از منابع معدنی حاوی کربن برای تبدیل آن به گرافن و مواد باارزش صنعتی است.
کد خبر: 29369
زمان انتشار: ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۰ بعد از ظهر -
20 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد :  در اوایل سال جاری، شرکت یونیورسال متر (Universal Matter)، دارایی های شرکت اپلاید گرافن متریالز (Applied Graphene Materials) را با قیمت ۱٫۳ میلیون دلار به دست آورد و سپس AGM نام شرکت خود را به GBR Universal Matter تغییر داد. اکنون، یونیورسال متر از برنامه پردازش سنگ معدن حاوی کربن در آزمایشگاه ملی فناوری انرژی (NETL) از طریق توافق نامه ای پشتیبانی می کند.

شرکت یونیورسال متر، یک شرکت نوپا است که از یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه رایس انشعاب یافته است. این شرکت در حال کار روی تولید گرافن از زباله های پلاستیکی در مقیاس صنعتی است. این شرکت یک فناوری جدید تولید گرافن به نام «حرارت ژول فلش» یا Flash Joule Heating (FJH) دارد که می تواند مواد اولیه کربنی، از جمله زغال سنگ را به گرافن با کیفیت تبدیل کند.

جو استوفا، مدیر فناوری NETL در برنامه پردازش سنگ معدن کربنی، گفت که تولید گرافن با کیفیت بالا در مقیاس بزرگ با هزینه کم می تواند چندین فناوری انقلابی را ایجاد کند. استوفا افزود: «فرآیند FJH یونیورسال متر می تواند منابع متنوع کربنی را با ویژگی های قابل تنظیم به مواد گرافنی مختلف تبدیل کند. مقیاس یونیورسال متر برای تولید گرافن از طریق روش ژول فلش مهم است، زیرا این بدان معنی است که منابع سنگ معدن کربنی این کشور می تواند فراتر از استفاده سنتی خود در تولید برق و متالورژی، کاربرد داشته باشد.»

حرارت ژول فلش یک فرآیند کاملاً ساده است که شامل عبور جریان زیاد از مواد پلاستیکی است. وقتی جریانی از یک ماده رسانا مانند آهن، عبور می کند، به سرعت گرما تولید می کند. حرارت دادن با ژول فلش به این معنی است که به جای اینکه حرارت به مرور در ماده هدف افزایش یابد، جریان اولیه زیادی از مواد عبور داده شود که باعث انفجار حرارتی شود. در مورد زباله های پلاستیکی، با حصول شرایط مناسب، این گرمای شدید می تواند در واقع باعث تغییر شکل شیمیایی شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات