امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
در راستای اجرای سیاست های توسعه ای ایمیدرو رقم خورد؛

امضای ۳ قرارداد و یک تفاهم نامه معدنی در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران ۳ قرارداد در بخش معدن و یک تفاهم نامه در بخش نوآوری و فناوری با شرکت های فولاد سنگان، مس جانجا، اکسین سپهران پایا و توسعه و تجارت الکترونیک منعقد کرد.
کد خبر: 21730
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳ بعد از ظهر -
223 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد : آیین امضای این قراردادها و تفاهم نامه همکاری پیش از ظهر امروز در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و با حضور مرتضی هاشم‌پور سرپرست این مرکز و نمایندگان شرکت های نامبرده برگزار شد.

ارایه خدمات آزمایشگاهی و تحقیقات فرآوری مواد معدنی

موضوع قرارداد مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با شرکت فولاد سنگان در زمینه ارایه خدمات تخصصی و دانش بنیان و مشاوره در انجام درخواست های کارفرما در خصوص آزمایش ها، مطالعات و تحقیقات فرآوری پرعیارسازی مواد معدنی است. همچنین ارزشیابی و اعتبارسنجی گزارش های ارایه شده توسط کارفرما، عارضه یابی و بهینه سازی، پژوهش و توسعه فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی در فولاد سنگان، از دیگر مفاد این قرارداد همکاری است.

انجام مطالعات فرآوری کانسنگ مس-طلا

انجام مطالعات فرآوری کانسنگ مس-طلا معدن مس جانجا با روش لیچینگ و هیپ لیچینگ موضوع قرارداد همکاری بین مرکز تحقیقات فرآوری با شرکت مس جانجا است. هدف از انجام این آزمایش ها انجام مطالعات امکانسنجی فرآوری و همچنین طراحی مدار فرآوری مس و طلا برای نمونه های مختلف محدوده جانجا در استان سیستان و بلوچستان است.

انجام تست سیکلون واسطه سنگین سیار

از دیگر قراردادهای منعقد شده در این آیین، می توان به قرارداد بین مرکز تحقیقات فرآوری و شرکت اکسین سپهران پایا اشاره کرد که موضوع آن انجام تست فرآوری فروکروم به وسیله دستگاه سیلیکون واسطه سنگین سیار مرکز در محل کارخانه فروکروم جغتای و آموزش پرسنل معرفی شده از طرف شرکت مذکور است.

توسعه حوزه نوآوری و فناوری

در این مراسم امضای تفاهم نامه توسعه همکاری های مشترک در حوزه نوآوری و فناوری بین مرکز تحقیقات فرآوری و شرکت بین المللی توسعه تجارت و الکترونیک امضا شد. ایجاد ارتباط سازمان یافته بین گروه کسب و کارهای نوین آن و مرکز تحقیقات به منظور هم افزایی دستاوردهای دوطرف، تسهیل امور مربوط به نوآوری و فناوری در معدن و صنایع معدنی و حمایت از ایده های خلاقانه و تجاری سازی طرح های ارزش آفرین از اهداف این تفاهم نامه است.

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران از زیرمجموعه های ایمیدرو محسوب می شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات