امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

آغاز عملیات اجرایی اکتشاف معادن سنقر و کلیایی در سال آینده

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس از آغاز عملیات اجرایی اکتشاف معادن سنقر و کلیایی در سال آینده خبر داد و گفت: عملیات اجرایی اکتشاف تا خرداد ماه سال آینده آغاز می شود.
کد خبر: 21686
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵ قبل از ظهر -
43 بازدید

به گزارش تجارت معدن و فولاد : سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی و عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه کارگروه رفع ملی تداخلات حوزه معادن در استان کرمانشاه و با حضور مسئولان کشوری با محوریت بررسی وضعیت معادن سنقروکلیایی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از معادن شهرستان سنقروکلیایی چهار سال در حال پیگیری بوده، افزود: سنقروکلیایی دارای ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار معدن در قالب هفت پهنه است که رفع محدودیت شد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: استان کرمانشاه دارای ظرفیت های خوبی در حوزه معادن است که می توان به معادن قیر، سنگ های زینتی و غیره اشاره کرد اما تنها کانسار فلزی در استان متعلق به شهرستان سنقروکلیایی است.

حسینی کیا بیان کرد: با مصوبه جلسه کارگروه رفع تداخلات معادن به ایمیدرو مجوز بررسی های اولیه برای اکتشاف معادن داده شد و در مرحله بعد مجوز اکتشاف عمیق و در نهایت صدور مجوز بهره برداری انجام خواهد گرفت.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس تصریح کرد: با توجه به مشکلات بیکاری و اشتغال استفاده از ظرفیت معادن می تواند به افزایش اشتغالزایی کمک کند و عملیات اجرایی اکتشاف تا خرداد ماه سال آینده آغاز می شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات